Oświetlenie LED w firmie - zalety

Choć oświetlenie typu LED jest produkowane mniej więcej od pół wieku, dość niedawno spopularyzowało się na tyle, że wykorzystywane jest na masową skalę zarówno w domach, jak i firmach. Diody LED mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne żarówki, ponieważ jedną z ich zalet jest praktycznie 25-krotnie wydłużony czas eksploatacji. Jakie jeszcze zalety ma oświetlenie typu LED? Dlaczego warto go zamontować w firmie?

Oświetlenie LED - co to?

Oświetlenie typu LED wykorzystuje zupełnie inną technologię niż tradycyjne żarówki dostępne cały czas w sklepach. Diody LED wykorzystują zjawisko elektroluminescencji. Energia, która pochodzi z prądu, jest zmieniana bezpośrednio w światło. Dzięki temu diody te nie nagrzewają się i mogą być stosowane w pomieszczeniach, gdzie niezwykle istotne jest utrzymanie niskiej temperatury. Jak wiadomo, w firmach, w których zatrudnia się przede wszystkim osoby na stanowiskach biurowych, oświetlenie jest wykorzystywane niemal cały czas. Montaż tradycyjnych żarówek w dużych ilościach sprawiłby, że w pomieszczeniach tych byłoby po pewnym czasie zwyczajnie bardzo ciepło. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie LED w firmie.

Zalety oświetlenia LED

Poniżej przedstawiamy 4 podstawowe zalety oświetlenia LED.

1. Oszczędność energii

Co istotne, oświetlenie typu LED zużywa aż do 90% mniej energii niż tradycyjne żarówki. Mimo że LEDy są droższe niż ich klasyczne odpowiedniki, inwestycja ta bardzo szybko się zwraca, ponieważ nie trzeba ciągle kupować nowych produktów. Jak wiadomo, w firmie wykorzystuje się sztuczne światło w zasadzie cały dzień, zwłaszcza w działach administracyjnych lub księgowych. Warto zatem zoptymalizować koszty.

2. Dowolna kolorystyka

Na pewno warto wspomnieć, że obecnie można zakupić oświetlenie LED praktycznie w każdym kolorze i w dowolnej temperaturze barwowej. Kiedyś było to nie do pomyślenia, ponieważ żarówki LED były głównie sprzedawane w barwie jasnej bieli. Przez wielu światło to było postrzegane za nieatrakcyjne, powodujące ból głowy, dziś natomiast można kupić zarówno jaśniejsze LEDy, jak i ciemniejsze. Dzięki temu można pozostawić pracownikom dowolność w wyborze odpowiedniego koloru sztucznego światła, w zależności od tego, jakie pozwoli im lepiej skupić się na pracy.

3. Wydłużony czas pracy

Oświetlenie typu LED jest świetnym rozwiązaniem dla firm, gdzie sztuczne światło jest wykorzystywane praktycznie pełnych 8 godzin. Lampy LED działają od 15 000 godzin do 50 000 godzin. Porównując wartości te ze zwykłą żarówką, której praca jest przewidziana na około 1000 godzin świecenia, jest to wynik naprawdę imponujący.

4. Przyjazne dla środowiska 

Dzięki temu, że oświetlenie LED można wykorzystywać o wiele dłużej niż tradycyjne żarówki, jako produkt są one bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zużywa się ich w ilościach hurtowych.


Oświetlenie typu LED ma niezwykle dużo zalet. Przede wszystkim diody te zapewniają o wiele dłuższą pracę i zużywają do 90% mniej energii niż tradycyjne żarówki. Warto zatem je montować w pomieszczeniach, w których sztuczne światło jest wykorzystywane przez niemalże cały dzień. Jest to świetne rozwiązanie dla firm zarówno o profilu biurowym, jak i produkcyjnym, ale także dla domów, w których właściciele stawiają na energooszczędność

© 2024 CONCEPT Sp. z o.o. All Rights Reserved.